Mamy złoto – Mistrzostwa w Lusówku
Mistrzostwa w Lusówku
W dniach 6-7 czerwca 2026 r. w Lusówku rozegrały się Mistrzostwa Polski Młodzików w Taekwondo Olimpijskim oraz Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Taekwondo Olimpijskim. Organizatorem zawodów był Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, UKS Dragon Tarnowo Podgórne wraz z Gminą Tarnowo Podgórne.
UKS Taekwondo Jarocin reprezentowało czworo zawodników w składzie: Bąk Paweł, Cyplik Nikola, Nowak Matylda oraz masters Agnieszka Chudak. Mistrzostwa rozgrywały się w konkurencji kyorugi (tj. walki) z podziałem mężczyźni i kobiety w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych.
Z ogromnym sukcesem wróciła do domu Agnieszka Chudak. Nasza zawodniczka w kategorii masters zdobyła złoty medal. Natomiast naszym młodzikom, którzy startowali w rocznikach 2015-2016, niestety tym razem, pomimo dużych ambicji nie udało się wywalczyć miejsca na podium. Należy jednak przyznać, że pokazali się z dobrej strony, choć dla wielu były to pierwsze starty na tak dużej imprezie sportowej. Serdecznie gratulujemy!


