UKS Taekwondo zdobywa medale w Pradze

Dobry występ odnotował UKS Taekwondo Jarocin, po dwóch latach nieobecności w turnieju zagranicznym w Pradze. Tym razem wystawiliśmy pięciu naszych zawodników: Weronikę Smołaga, Matyldę Marcinkowską, Kingę Grygiel, Antonię Dajczak i Olę Szymczak. Generalnie młody i mało doświadczony skład zawodników przyniósł wiele radości swoim trenerom.

Zawodnicy powrócili ze stolicy Czech z dorobkiem czterech medali, dwóch srebrnych i dwóch brązowych. Na drugim stopniu podium stanęły debiutantki Ola Szymczak i Kinga Grygiel. O włos od wejścia do finału imprezy była Ola Szymczak, która pojedynek półfinałowy przegrała w stosunku 5:4. Kinga Grygiel trafiła na doświadczoną reprezentantkę Mołdawi Rusu Biankę, która wygrała całą kategorię wagową. Pomimo przegranej walki półfinałowej, bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Smołaga, która swoją walkę przegrała 7:5. Cały pojedynek prowadziła na punkty, tuż przed końcem pojedynku dyskusyjna ocierka po kasku, przez sędziów została uznana za celne trafienie czeszki Elizki Buresovej, która wygrała walkę i cała kategorię wagową. Nasza Weronika musiała zadowolić się brązowym krążkiem. Również na trzecim miejscu podium stanęła Antonina Dajczak, która po raz pierwszy wystartowała w tak prestiżowym turnieju i pierwszy raz w barwach UKS Taekwondo Jarocin. Antonina walczyła z reprezentantką klubu czeskiego z Hradec Kralove Moniką Melicharovą. W pierwszej rundzie uzyskała przewagę 6:4, niestety w kolejnych to zawodniczka Czech, była lepsza i ostatecznie wygrała pojedynek na punkty. Z pierwszego swojego turnieju zagranicznego Antonina przywozi brązowy medal. Nasza najlepsza zawodniczka klubu Matylda Marcinkowska tym razem powraca bez medalu, nie zdołała pokonać rywalki z najlepszego klubu w Czechach TKD Lacek-  Elizke Benecovą. To była bardzo zacięta i widowiskowa walka. O zwycięstwie zadecydowała dopiero dodatkowa czwarta runda o tak zwany złoty punkt. W tej nerwowej rundzie lepszą okazała się Czeszka, która jak się później okazało wygrała cała kategorie wagową.

Turniej w Czechach stał na bardzo wysokim poziomie. Naszym zawodnikom zabrakło trochę szczęścia, wszyscy przegrywali walki z późniejszymi mistrzami kategorii wagowych. Zdecydowanie cieszymy się z dobrej postawy naszych reprezentantów, zdobyli kolejne cenne doświadczenie, które powinno procentować w zmaganiach na polskich matach. Przed zawodnikami UKS Taekwondo Jarocin do końca roku jest udział w jeszcze dwóch startach w Pucharze Polski w Olsztynie i Finałach Ligi Taekwondo Wesołek w Śremie. Liczymy na udane starty naszych zawodników.

4