Trzy medale w Pucharze Polski w Olsztynie

Czteroosobowa ekipa UKS Taekwondo Jarocin w składzie: Antonina Dajczak, Iga Bachorska, Matylda Marcinkowska i Weronika Smołaga wystartowała w Pucharze Polski w Olsztynie. Czołowi zawodnicy klubu rywalizowali o pierwsze punkty do rankingu PZTO, które zostaną zaliczone do klasyfikacji w 2018 roku.

Bardzo dobrze zaprezentowała się kadetka Weronika Smołaga w kat. wagowej do 47kg. Stoczyła cztery bardzo zacięte walki. Pierwsze trzy walki wygrywała odpowiednio na punkty 17:45 i walka skończona przed czasem, 10:11 i wygrana w wielkich emocjach w ostatniej sekundzie, 10:11 równie emocjonujący pojedynek wygrany jednym punktem. Do walki finałowej wyszła z kontuzją nogi, która praktycznie pozbawiła jej możliwości walki. Ostatecznie Weronika wraca do domu ze srebrnym medalem turnieju. Również na drugim stopniu podium znalazła się młodziczka Antonina Dajczak. Po kilku latach treningu wreszcie się doczekała startu w rywalizacji PZTO. Pierwsze dwa pojedynki zacięte ale wygrane wysoko na punkty, pierwszy 8:18 i drugi 16:24. W finale odczuła silne ciosy wizualnie silniejszej przeciwniczki i pojedynek przegrała. Z występu z pewnością jest zadowolona bo wywalczyła srebrny medal zawodów. Trzeci medal przypadł utalentowanej Matyldzie Marcinkowskiej, która po raz  pierwszy wystartowała w kat wiekowej junior w wadze do 52 kg. W pierwszym pojedynku pokonała swoją rywalkę na punkty 2:10 w następnym niestety uległa. Bilans walk wystarczył na brązowy medal zawodów. Iga Bachorska pomimo dobrej walki nie stanęła na podium.

Cztery zawodniczki przywiozły trzy medale. Od turnieju w Olsztynie rozpoczyna się rywalizacja o punkty w rankingu PZTO, które dają miejsca w kadrach wojewódzkich i narodowych. Trzy nasze zawodniczki dobrze rozpoczęły sezon 2018 roku. Iga Bachorska będzie miała okazję na rehabilitację już niedługo w styczniu 2018 roku kiedy to rusza Puchar Polski w Swarzędzu. Życzymy dziewczynom sukcesów.