Slovenia Open 2017

W miniony weekend wystartowaliśmy w pierwszym w tym roku, międzynarodowym Turnieju Pucharu Świata, Maribor – Slovenia Open 2017. Nasz klub Reprezentowała zawodniczka Matylda Marcinkowska startująca w kategorii kadet -55kg

Do pierwszej walki Matylda wychodzi z zawodniczką reprezentacji Niemiec Viviana Valentiną. Po bardzo dobrej, zaciętej i dynamicznej walce Matylda musi uznać przewagę fizyczną Valentiny i przegrywa 28:8. Niemka na swojej drodze do finału pokonuje wszystkie rywalki i wygrywa swoją kategorie wagową ze złotym medalem. Na tym poziomie zawodów, dużą role odgrywa szczęście podczas losowania walk, gdyż trafiając pierwszej walce na faworyta swojej kategorii, często nawet zacięta walka do ostatnich minut stawia nas na pozycji przegranej.

Dodajmy, że był to pierwszy start Matyldy na tak prestiżowym Turnieju, jak i pierwszy start na arenie międzynarodowej po wejściu nowych przepisów ustalonych przez WTF (World Taekwondo Federation) oraz ETU (Europen Taekwondo Union), które do Polski wejdą dopiero od najbliższych zawodów.

Matylda miała pecha, ale zdobyła cenne doświadczenie, które powinno zaowocować w najbliższych zawodach w Świnoujściu, gdzie odbędzie się kolejny Puchar Polski P1. Nasza zawodniczka zbiera cenne punkty i pnie się do czołówki rankingu PZTO. Dla niej rok 2017 może okazać się przełomowy i najlepszy w krótkiej karierze sportowej.