Piotr Wesołek z 6 Dan-em

Podczas letniego centralnego szkolenia Polskiego Związku Taekwondo w Pucku, odbył się pierwszy w Polsce egzamin na stopnie mistrzowskie 6 Dan. To najwyższy stopień mistrzowski wśród polskich trenerów. Do egzaminu przystąpiło dziesięciu aktywnych szkoleniowców z Polski, wśród nich był trener naszego klubu Piotr Wesołek. Komisję egzaminacyjną stanowili: oficjalny egzaminator z Korei siedziby w Kukkiwon Mistrz Kang, oraz Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Artur Chmielarz. Blisko trzygodzinny egzamin, obejmował osiem tematycznych zadań praktycznych i teoretycznych: samoobronę, walkę sportową, walkę na jeden krok, układy formalne, rozbicia twardych przedmiotów, teorię, techniki ręczne i nożne. Wszystkie te próby, trener Piotr Wesołek zaliczył pozytywnie. Mistrz Kang, pogratulował naszemu trenerowi prezentacji najwyższego w tym egzaminie układu formalnego. Również nasz trener został wyróżniony na koniec egzaminu przez Mistrza Kang, kiedy to wyraził opinię, że był drugą najlepiej zdającą osobą wśród egzaminowanych.

„Do egzaminu na 6 dan przygotowywałem się 37 lat. Całe wakacje poświęciłem na przygotowanie fizyczne, techniczne i pogłębianie wiadomości obowiązującej na bardzo wysoki stopień wtajemniczenia w tym sporcie. Egzamin, miałem przyjemność zdawać w towarzystwie elity polskich trenerów. Z wielkopolski byłem jedyną osobą, której dano możliwość przystąpić do egzaminu. Nie zmarnowałem okazji, dziś jestem posiadaczem najwyższego stopnia Dan wśród polskich trenerów. Moją wiedzę i doświadczenie, będę nadal przekazywał młodszym kolegom trenerom i zawodnikom. Myślę, że trenowanie w klubie gdzie znajduje się mistrz z 6 Danem, to również prestiż dla ćwiczących. Mam nadzieję, że wielu moich uczniów, będzie podążało moją drogą taekwondo”.   

Na zdjęciu:

Piotr Wesołek w towarzystwie Mistrza Cheolin Kang i Prezesa PZTO Artura Chmielarza

Miło nam poinformować, że Piotr Wesołek zaliczył egzamin pozytywnie i tym samym jest posiadaczem najwyższego stopnia Dan w Polsce wśród polskich szkoleniowców.