Obóz zimowy 2017 – trening i zabawa

W pierwszej połowie roku odbywają się główne zawody dla taekwondo olimpijskiego w Polsce i zagranicą, w tym Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowców i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Jednym z elementów okresu przygotowawczego do sezonu, jest tygodniowy obóz sportowy, który po raz kolejny realizujemy w Karpaczu. Góry ze swoimi naturalnymi walorami to najlepsze miejsce do budowania formy, siły i wytrzymałości. Wreszcie w te feriie, taekwondziści trafili w czas pięknej zimy, pełnej śniegu i umiarkowanych temperatur.

Dla tego większość zajęć sportowych i rekreacyjnych odbywały się na powietrzu.  Z tej formy szkolenia skorzystało 5 zawodników Taekwondo Jarocin  i mieli okazję trenowania z zawodnikami z klubów Oaza Kórnik, Rapid Śrem, Taekwondo Pleszew,TKD Gizałki i Bydgoszczy. Codzienny plan treningu obejmował dopołudniowy trening w terenie i popołudniowy na sali sportowej.  Ośrodek wypoczynkowy, w którym została ekipa zakwaterowana, położony jest w doskonałym miejscu w okolicach Kruczych Skał. Ukształtowanie terenu z częstymi podbiegami pod górę o różnym nachyleniu, śnieżkami spacerowymi stworzył optymalne warunki treningowe. Zawodnicy brali udział w wyczerpujących grach zespołowych na śniegu. W godzinach popołudniowych treningi specjalistyczne prowadzone było w nowo oddanej sali sportowej w centrum Karpacza. Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach wiekowych i zaawansowania. Wyjazdy obozowe to nie tylko ciężki trening, ale i zabawa, integracja uczestników zgrupowania. Był czas na narty, zabawy na śniegu. Skorzystaliśmy z bardzo dużego i ciekawego Aquaparku Sandra, jako formę odnowy biologicznej. Mieliśmy czas na spacery po mieście i odwiedzanie takich miejsc jak Świątynia Wang, z których słynie górski kurort. Nad całą grupą opiekę sprawowali doświadczeni wychowawcy, którzy wieczorami organizowali integracyjne zabawy obozowe. W ostatnim dniu spotkaliśmy się przy ognisku i tradycyjnej kiełbasce. Kilku zawodników klubu w Karpaczu realizowało program szkolenia Kadr Wojewódzkich Juniorów i Młodzików. Dla nich wyodrębniono specjalny program szkoleniowy mający przygotować wyczynową grupę do startu w Pucharach Polski i Pucharze Świata w Słowenii.

Organizacja obozu spełniła zakładane cele. Zawodnicy z kilku klubów sportowych miało okazję przygotowywać się do sezonu w szerokim gronie sparingpartnerów, co w codziennym treningu klubowym jest nieosiągalne. Dzieci spędziły czas ferii w sposób zorganizowany, bezpieczny pod okiem opiekunów. Uzyskaliśmy efekt integracji środowiska taekwondo. Od uczestników i licznie odwiedzających rodziców otrzymaliśmy wysoką ocenę za organizację obozu. Z pewnością czas spędzony na obozie taekwondo Jarocin, to czas efektywnego treningu i wspaniałej atmosfery obozowej.