Obóz szkoleniowy Taekwondo Jarocin

Po raz kolejny UKS Taekwondo Jarocin w dniach 9-19 sierpnia 2018 r. zorganizował obóz sportowy letni w Darłówku. Był to obóz wielu klubów taekwondo z Polski i zagranicy m.in. z Pawłowic, Końskich. Kórnika, Jarocina, Pleszewa, Bydgoszczy i Anglii. W tym roku w akcji obozowej wzięło udział 12-tu zawodników z Jarocina. Realizacja obozu sportowego ma dwa cele, szkolenie zawodników na poziomie grupy wyczynowej i spędzenie aktywnego wypoczynku dla dzieci. Wśród uczestników znalazła się trzy grupy wiekowe kadr wojewódzkich młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Dominującą grupą była grupa dzieci, które nasz sport traktują rekreacyjnie. Oczkiem w głowie sztabu trenerskiego była grupa wyczynowa, która realizowała ambitny i wymagający program szkoleniowy. Codzienna dawka 5-6 godzin treningu, zdecydowania podniosła formę zawodników. Kształtowanie siły dynamicznej i wytrzymałości było głównym celem kadr wojewódzkich. Na specjalnie zaadaptowanej salce do sportów walki stworzyliśmy doskonałe warunki treningowe, które niczym nie odbiegały od profesjonalnej  sali treningowej. Tam głównie odbywał się trening techniczny i sparingi. Często zawodnicy korzystali z walorów kurortu nadmorskiego. Ciężkie treningi w terenie i codzienne zaprawy zawodnicy mile wspominają. Wielu sparingpartnerów z wielu klubów Polski i Anglii to podstawowy atut efektywnego treningu w sportach walki.

Natomiast najliczniejszą grupę obozowiczów stanowiły dzieci w wieku 6-11 lat, które taekwondo traktują jako dobrą zabawę. Dla nich odbywał się trening jeden raz dziennie. Na szczęście mieliśmy bardzo dobrą pogodę i czas poza treningiem dzieci głównie spędzały na świeżym powietrzu i plaży. Wychowawcy i trenerzy zapewniali czas zabawami obozowymi, wycieczkami czy kąpieli  w morzu oczywiście pod okiem ratownika. Zawsze po kolacji odbywały się zabawy integracyjne dla wszystkich uczestników obozu. Miło było patrzeć jak w tych zajęciach z radością brały udział małe dzieci i już dorośli zawodnicy. Z każdym dniem narastała silna integracja środowiska taekwondo, które podzielają tą samą pasję.

Darłówko ze swoimi atrakcjami, to również doskonała miejscowość na realizację wypoczynku dla dzieci.  Po kilku dniach ciężkiego treningu wszyscy udali się w ramach odnowy biologicznej na basen, dyskotekę. Tradycyjnie odbył się prestiżowy coroczny mecz kadra – obozowicze.

Piękne chwile mijają szybko. Pozostały filmy, zdjęcia i wspomnienia, które wszyscy mogą oglądać na YouTube wpisując: obóz taekwondo Darłówko 2018, lub zapraszamy na www.taekwondojarocin.pl