Matylda Marcinkowska z brązem w Pucharze Świata

W dniach 16 i 17 września b.r. w Hali Torwar odbył się  turniej Pucharu Świata rangi G1 Polish Open – Warsaw Cup. Turniej ten odbywał się w 3 kategoriach wiekowych: kadet, junior oraz senior i aż w 56 kategoriach wagowych.  Rywalizacje o kapitał punktowy w rankingu podjęło 1050 –ciu zawodników z 42 krajów.

„UKS TKD Jarocin” wydelegował jedną zawodniczkę:

w kategorii -55 kg. Matyldę Marcinkowską , która została rozstawiona i przeszła jedną walkę tzw. wolnym losem, natomiast w kolejnej zmierzyła się z reprezentantką Szwajcarii.

Walki odbywały się w systemie  3 rundy po 1 min. 30sek przerwy.

Do pierwszego  pojedynku Matylda wyszła bez przekonania lecz bardzo szybko zaczęła panować nad przeciwniczką i jak się  okazało była to jedna z najlepiej taktycznie rozegranych walk w jej karierze. Bardzo umiejętnie korzystała ze wskazówek trenera i skutecznie uniemożliwiała wypracowanie punktowanego ataku przez przeciwniczkę. Świadomość iż wygrana w tym pojedynku da jej szansę walki o medal dodatkowo zmotywowała Matyldę, która śmiało kontynuowała plan wymyślony wspólnie z trenerem doprowadzając do zwycięstwa wynikiem 8:3

Walka o finał to już nie lada przeprawa naprzeciwko naszej zawodniczki stanęła Norweżka, która wykorzystała przewagę  wzrostową i  szybko zdobywa pierwsze  punkty trzymając Matyldę na dystans. „Mati” zaczęła odrabiać straty dopiero w trzeciej rundzie lecz po mimo uporu zabrakło czasu i ostatecznie przegrywa 4:13 zdobywając jeden z najcenniejszych dla siebie trofeów brązowy medal, który niejako jest zwieńczeniem bardzo ciężkiej pracy Matyldy podczas wakacji.

Ukoronowaniem tego jest również fakt iż nasza „Mati” zbiera siły na kolejny bardzo ważny start tym razem w reprezentacji kraju na rangowych zawodach  G-1 w listopadzie Croatia Open w Chorwacji.

Gratulujemy i czekamy na sukces w Chorwacji

dav