Matylda Marcinkowska w Pucharach Świata w Słowenii

W dniach 24-25 lutego 2018 roku zawodniczka UKS Taekwondo Jarocin Matylda Marcinkowska jako reprezentantka polskiego taekwondo olimpijskiego, została powołana na turniej z cyklu Puchar Świata w Słowenii. Należy wspomnieć, że Matylda jest najmłodszym rocznikiem kategorii juniorskiej i walki stacza z rywalkami bogatszymi o trzyletnie doświadczenie. Matyldzie w zawodach towarzyszył trener klubowy Jakub Worsztynowicz, który obecnie znajduje się w sztabie trenerskim Kadry Narodowej Juniorów.

W Słowenii Matylda toczyła walkę z zawodniczką obdarzoną bardzo dobrymi warunkami fizycznymi jak na nasz sport a więc bardzo wysoką. Jej rywalka od samego początku, trzymała naszą zawodniczkę na dystans i nie pozwoliła do walki w zwarciu czy półdystansie, gdzie Matylda mogła zdobywać punkty.  Niestety w trzech rundach pojedynku rywalka była znacznie lepsza i w efekcie wygrała wysoko walkę na punkty 12:0.

Pierwszy turniej dla Matyldy okazał się mocnym zderzeniem ze światowym taekwondo. Walkę chyba przegrała głową i ze stresem poziomu zawodniczki. Liczymy na znacznie lepsze występy w kolejnym Pucharze Świata który odbędzie się już w marcu br.