Matylda Marcinkowska w brązie podczas Pucharu Polski w Olecku

UKS Taekwondo Jarocin na półmetku startów pierwszego półrocza. Tym razem w dniach 11-12 maja 2018 r. odbył się Puchar Polski z cyklu P1 w oddalonym o ponad 500 kilometrów Olecku.
Klub reprezentowała Matylda Marcinkowska, która wystartowała kategorii do 63 kg, co było jej debiutem na zawodach, gdyż wcześniej startowała w niższych kategoriach wagowych.
Przejście do tej kategorii skutkowało tym, że przeciwniczki Matyldy były od niej nieco wyższe.
Nasza reprezentantka w dniu zawodów musiała stoczyć trzy walki. Wygrana pierwsza walka dałaby jej wtedy przepustkę do strefy medalowej. Tak też się stało. Matylda z wynikiem 10:8 zakończyła swoją pierwszą walkę i pewny medal brązowy miała już w kieszeni.
Druga walka okazała się równie ciężka jak pierwsza. Matylda walczyła z zawodniczką o głowę od niej wyższą. Ostatecznie padł wynik 4:8 na niekorzyść Matyldy.
Reprezentantka wzbogaciła swój dorobek o tym razem brązowy medal.
Przed Matyldą teraz kilka dni odpoczynku i czas na wyciągnięcie wniosków, ponieważ już 26-go maja startuje w najważniejszej dla niej imprezie Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbywają się na terenie bliskiego Pleszewa. Trzymamy kciuki i gratulujemy.