Historia klubu

1999 rok:


4 październik 1999 r. – pierwsze treningi w Jarocinie
5 listopad 1999 r. – pokazy zawodników z klubu Rapid Śrem w Jarocinie
czwartek – pierwsze egzaminy w Jarocinie

2000 rok:


 26 – 27 luty 2000 r. – Tomasz Kmieciak zdobywa 1. miejsce w I Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
1-3 maja 2000 r. – Tomasz Kmieciak zajmuje 5. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
czerwiec – egzaminy; 12 żółtych pasów, 12 żółto-zielonych, 2 zielone, 2 zielono-niebieskie
czerwiec – pokaz z okazji Dnia Dziecka
czerwiec – Mistrzostwa Polski Juniorów: brązowy medal zdobył Marcin Howis
październik – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: srebrny medal Agnieszki Ciesińskiej
13 listopad 2000 r. – powołanie UKS Taekwondo „Jedynka” Jarocin

2001 rok:


marzec 2001 – eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: I miejsce Agnieszka Ciesińska, II miejsce Anna Kwiatkowska
20 stycznia 2001 r. – pięć medali na Turnieju Sprawnościowym Dzieci w Książu Wlkp.
11 medali na I turnieju Wesołek Cup 2001
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: brązowe medale Agnieszki Ciesińskiej i Anny Kwiatkowskiej
Egzaminy – 58 egzaminowanych
Mistrzostwa Polski Juniorów: brązowe medale zdobyli Marcin Howis i Maciej Kita
16 czerwiec 2001 – II turniej Wesołek Cup 2001 – 16 medali, w tym 7 złotych
październik 2001 – brązowy medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech zdobyła Anita Pilarczyk
listopad 2001 r. – III turniej Wesołek Cup 2001: 4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych
8 grudzień 2001 r. – Puchar Polski – srebro drużynowo, indywidualnie trzy drugie miejsca i cztery trzecie
Finał Wesołek Cup: 8 złotych medali, drużynowo drugie w walkach i trzecie w konkurencjach sprawnościowych
Agnieszka Ciesińska zajmuje 3. miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Ziemi Jarocińskiej 2001 roku

2002 rok:


Sławian Klarzyński zdobywa srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju Taekwondo w Sindefingen (Niemcy).
Agnieszka Ciesińska wygrywa II Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
I turniej Wesołek Cup 2002 – w pierwszym turnieju zwycięstwo drużynowo, 32 medale, w tym 14 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych.
Agnieszka Ciesińska zdobywa srebrny medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Agnieszka Ciesińska i Sławian Klarzyński zdobywają brązowe medale w turnieju w Gelsenkirchen (Niemcy).
II turniej Wesołek Cup 2002 – 26 medali, w tym 9 złotych, 9 srebrnych i 8 brązowych.
Agnieszka Ciesińska zdobyła brązowy medal w X Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Polish Open Poznań 2002.
III Wesołek Cup – 23 medale, w tym 8 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych.
Anita Pilarczyk zdobyła złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo.
Sławian Klarzyński zdobył złoty medal w XVII International Park Cup w Taekwondo w Sindelfingen (Niemcy).
IV Wesołek Cup 2002 – 14 medali, w tym dwa złote.
15 grudnia 2002 roku – odbyły się egzaminy uczniowskie.

2003 rok:


Agnieszka Ciesińska zwyciężyła w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Ziemi Jarocińskiej 2002 roku.
I Wesołek Cup 2003 – 21 medali, w tym 7 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych.
Mistrzostwa Polski Juniorów – zawodnicy UKS „Jedynka” Jarocin zajęli cztery piąte miejsca.
Otwarte Mistrzostwa Wolsztyna Młodzików w Taekwondo – 1. miejsce Anity Pilarczyk, 3. miejsce Julii Piotrowicz.
II Wesołek Cup 2003 – 11 medali, w tym 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe.
VI Wanderpokal Taekwondo Vaters KIM Woo-Kwang w Leverkusen (Niemcy) – złoty medal Sławiana Klarzyńskiego, srebrny Anity Pilarczyk, brązowe Ilony Klarzyńskiej i Marcina Ratajczaka.
Mistrzostwa Polski Młodzików – złote medale Julii Piotrowicz i Anity Pilarczyk.
III Wesołek Cup – Marcin Ratajczak wybrany najlepszym zawodnikiem, zawodnicy UKS „Jedynka” Jarocin zdobyli 22 medale, w tym 10 złotych.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwodno WTF – złoty medal Julii Piotrowicz, srebrny Anity Pilarczyk.
Julia Piotrowicz i Anita Pilarczyk powołane zostały do kadry Polski juniorów młodszych w taekwondo WTF.
Finał Wesołek Cup 2003 – 5 medali.

2004 rok:


I eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – 2. miejsce Anity Pilarczyk i 3. Julii Piotrowicz.
Julia Piotrowicz zajęła III miejsce w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Ziemi Jarocińskiej oraz na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Jarocińskiej.
Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo WTF – brązowe medale Józefiny Nowaczyk i Szymona Kościelniaka.
Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo WTF – brązowy medal Józefiny Nowaczyk.
I Wesołek Cup 2004 – 21 medali: 7 złotych, 4 srebrne, 10 brązowych.
II Wesołek Cup 2004 – 22 medale: 8 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych.
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo WTF Polich Open – złoty medal Julii Piotrowicz wśród juniorek i brązowy Józefiny Nowaczyk wśród seniorek.
III Wesołek Cup – 18 medali, w tym 7 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo – piąte miejsce Antonelli Cutrupi.
Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Taekwodno WTF – 2. miejsce Marcina Ratajczaka, 3. miejsce Julii Piotrowicz.
IV Wesołek Cup 2004 – 23 medale, w tym 11 złotych.

2005 rok:


Józefina Nowaczyk zajęła 3. miejsce w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Ziemi Jarocińskiej. W plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Jarocińskiej Józefina Nowaczyk zajęła 2. miejsce, a Julia Piotrowicz 10. miejsce.
II eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – zwycięstwa Anity Pilarczyk i Julii Piotrowicz.
I Wesołek Cup 2005 – 30 medali: 13 złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – złoty medal Anity Pilarczyk i srebrny Julii Piotrowicz.
II Wesołek Cup 2005 – 18 medali, w tym 6 złotych.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo WTF – złoty medal Sławiana Klarzyńskiego i Roberta Marciniaka, srebrny Agnieszki Przybylskiej.

2006 rok:


Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Ziemi Jarocińskiej: 2. miejsce Anity Pilarczyk, 3. miejsce Julii Piotrowicz.
II eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – zwycięstwo Sławiana Klarzyńskiego.
Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Czech – Czech Open 2006 – złoty medal Marcina Ratajczaka, srebrny Julii Piotrowicz, brązowy Mateusza Szymanka.
Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo WTF – dwa brązowe medale zdobyła Julia Piotrowicz.
I Wesołek Cup 2006 – Marcin Ratajczak objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
II Wesołek Cup 2006 – 17 medali: 7 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – 5 brązowych medali.
Mateusz Szymanek został powołany do kadry narodowej.
Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy Warsaw Cup w Taekwondo WTF – złoty medal Marcina Ratajczaka, srebrny Marceliny Pilarczyk, brązowy Marty Zasadzki.
Finał Wesołek Cup 2006 – zwycięstwo Marcina Ratajczaka w klasyfikacji generalnej.

2007 rok:


Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Ziemi Jarocińskiej 2006 roku – 2. miejsce Julii Piotrowicz.
I Wesołek Cup 2007 – prowadzenie objął Marcin Ratajczak.
Eliminacje strefy zachodniej do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo WTF – 1. miejsce Marcina Ratajczaka, 2. miejsce Marceliny Pilarczyk.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo WTF – srebrny medal Marcina Ratajczaka.
Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo WTF – srebrny medal Sławiana Klarzyńskiego.
Międzynarodowy Turniej Taekwondo w Essen (Niemcy) – złoty medal Mateusza Szymanka.
Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Taekwondo Belin OPEN 2007 – złoty medal Sławiana Klarzyńskiego, srebrne Ilony Klarzyńskiej i Krzysztofa Kotowskiego, brązowe Jonasza i Gracjana Pospiesznych.
III Wesołek Cup 2007 – 23 medale, w tym 9 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych
I eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo WTF – drugie miejsce Marcina Ratajczaka.
I Eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo – trzecie miejsca Ilony Klarzyńskiej i Sławiana Klarzyńskiego.
Stopnie mistrzowskie zdobyli Sławian Klarzyński, Ilona Klarzyńska, Marcelina Pilarczyk, Mateusz Szymanek, Błażej Basiński.
Turniej Pretendentów do Kadry Narodowej – drugie miejsca Marcina Ratajczaka i Mateusza Szymanka.
Międzynarodowe Zawody Taekwondo WTF w Ołomuńcu (Czechy) – złoty medal Mateusza Szymanka, srebrne Gracjana Pospiesznego, Marceliny Pilarczyk i Ilony Klarzyńskiej, brązowy Sławiana Klarzyńskiego i Miłosza Przywarciaka.
Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Ziemi Jarocińskiej 2007 roku – 2. miejsce Sławiana Klarzyńskiego, 5. miejsce Marcina Ratajczaka.

2008 rok:


II eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo – 3. miejsca Marceliny Pilarczyk i Mateusza Szymanka.
Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo WTF – brązowy medal Marceliny Pilarczyk.
I Wesołek Cup 2008 – 24 medale.
Kobra Cup 2008 w Magdeburgu (Niemcy) – złoty medal Mateusza Szymanka, srebrny Miłosza Przywarciaka, brązowy Ilony Klarzyńskiej.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo WTF – złote medale Krzysztofa Kotowskiego i Sebastiana Bruggera, srebrne Klaudii Szymanek i Jonasza Pospiesznego.

2009 rok:


Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwodno WTF – srebrny medal Marceliny Pilarczyk.
Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Ziemi Jarocińskiej 2008 roku: Marcelina Pilarczyk na 5 miejscu.
I Wesołek Cup 2009 – 28 medali: 6 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych.
Międzynarodowe Zawody Taekwondo w Pradze (Czechy) – srebrny medal Katarzyny Poskrop, brązowy Ilony Klarzyńskiej.
I Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo – 4. miejsce Marcina Ratajczaka.

Szukaj

Linki społecznościowe

Partnerzy

Sponsorzy

Inne

Copyright© Taekwondo Jarocin