19 medali Taekwondo Jarocin w Środzie Wlkp.

W dniu 9 października 2016 roku odbyła się trzecia odsłona zmagań młodych taekwondzistów w ramach Ligi Taekwondo Wesołek rozgrywanej o Puchar Burmistrza Środy Wlkp.

Taekwondo Jarocin wystawił 14 zawodników wieku od 6 do 14 lat. Na matach stawiło się 280 zawodników z 18 klubów Polski. O medale było niezmiernie trudno, w niektórych kategoriach o podium rywalizowało ponad 50 zawodników. Jednak nasi zawodnicy byli w wyśmienitej formie, aż 19 razy stawali na podium.

Przypomnijmy kilka zasad rozgrywania ligi taekwondo. Zawodnicy startują w czterech konkurencjach. Punkty zdobywają za miejsca od 1-5. Suma punktów wywalczonych w czterech spotkaniach każdego roku decyduje o miejscu drużyny w klasyfikacji walki i turnieju sprawnościowego. Zawodnicy rywalizują o tytuł najwszechstronniejszego zawodnika w trzech kategoriach wiekowych, dziecka do lat 9, młodzika i juniora młodszego. Po trzech kolejkach tegorocznego turnieju w klasyfikacji drużynowej konkurencji sprawnościowej, zajmujemy dobre piąte miejsca na 26 drużyn a w konkurencji walki zajmujemy szóste miejsce. Indywidualnie klasa dla siebie pozostaje Matylda Marcinkowska, która w średzkim turnieju wywalczyła cztery medale, dwa złote i dwa srebrne. Matylda prowadzi również w klasyfikacji na najwszechstronniejszego zawodnika turnieju kategorii wiekowej junior młodszy. Posiada znaczną przewagę nad drugą zawodniczką turnieju i raczej nie da sobie odebrać tytułu najlepszej zawodniczki zawodów. Oprócz doświadczonych zawodników pojawiają się młode talenty i tu należy zauważyć świetny start Małgorzaty Bartoszak, która w zawodach wywalczyła dwa złote medale czy Antoniny Dajczak, która wywalczyła trzy srebrne medale. Na uwagę zasłużył Patryk Busza, który stawał dwukrotnie na podium.

Młodzi zawodnicy klubu na ostatnią tegoroczną kolejkę ligi taekwondo udają się do Śremu. Po drodze mamy jeszcze bardzo ważne starty w Pucharach Polski w Krynicy, Olsztynie i występ w turnieju zagranicznym w Pradze.

jarocin-to

W załączeniu tabela medalistów ze Środy Wlkp.

Wyniki zawodów – Jarocin